Pagaliau keliaujame!

Puikiai praleista diena Vilniuje su tarptautinio projekto Erasmus+ mokiniais. MO muziejuje dalyvavome užsiėmime, pagal vizualinio mąstymo metodiką ,,Kas vyksta šiame paveiksle?". Pasivaikščiojome sostinės senamiestyje ir džiaugiamės įveikę loginio mąstymo užduotis nepabEXIT galvosūkių kambariuose. Gal ši nuostabi išvyka bus raktas į būsimas keliones užsienyje.


 

TARPTAUTINIO PROJEKTO ERASMUS + VEA - FINIŠUOJA

Trečius metus  vykstantis  tarptautinis projektas Erasmus + Values Education ir Action  sukvietė šalis partneres – Turkijos, Graikijos, Italijos, Švedijos ir Lietuvos mokinių ir mokytojų komandas į tris dienas – gegužės 24-26d.  vykusį nuotolinį susitikimą. Įspūdingi šalių prisistatymai, užduočių ir metodų įvairovė maloniai nustebino susitikimo dalyvius. Pasiskirstę grupėmis mokiniai diskutavo apie vertybes, ruošė pristatymus, rungtyniavo  Kahoot viktorinoje ir net kūrė repą ir jį įgarsino muzikos garsais. Mokytojai stebėjosi ir džiaugėsi mokinių kūrybiškumu, gebėjimu lengvai bendrauti  ir operatyviai  atlikti jiems skirtas užduotis.

Norisi  paminėti mūsu mokyklos 6b klasės  mokinių Emilio Kračo ir Meidos Vasiliauskytės įspūdingą Lietuvos pristatymą, 6c klasės mokinės Aismės Misiūtės pranešimą apie vertybes ir visų širdis gitaros garsais   suvirpinusio 8a klasės mokinio Ernesto Skališiaus dainą apie sirpstančias vyšnias Suvalkijoje...

Virtualus susitikimas sukėlė mokiniams ir mokytojams  daug dar nepatirtų pozityvių emocijų, o užsimezgę draugiški ryšiai – tęsiasi...

Vasarą planuojamas baigiamasis,  refleksinis Erasmus + VEA  šalių -partnerių mokytojų susitikimas.


 

CLICK susitikimas

Erasmus - projektas apjungiantis įvairaus amžiaus grupes, įvairių šalių bei kultūrų vaikus ir mokytojus.

Vieną gražią pavasario popietę Erasmus+ projekto CLICK 100 dalyvių iš Lietuvos, Turkijos, Graikijos, Ispanijos ir Rumunijos susitiko virtuliai. Susitikime dalyvavo projekto koordinatorė Laura Rakauskaitė ir matematikos mokytoja Aušra Dabulskienė kartu su šaunia 13 mokinių (5-8 klasių) komanda. Mokyklos mokinių prezidentė Vakarė Degimaitė dalinasi naujais potyriais ir įspūdžiais po susitikimo:

„Mūsų mokyklos, Erasmus komandos dalyviai, bendromis jėgomis paruošė pristatymą apie ,,Jonines”. Visi smagiai, vienas kitam padėdami, sugebėjome šventę pristatyti kitų šalių atstovams. Parengėme įdomių ir suktų klausimų naujiems draugams.

Emocijos liejosi per kraštus. Ir noras susipažinti ir nežinomybė, ir džiaugsmas. Taip pat ir liūdesys, kad šis susitikimas galėjo įvykti tik nuotoliniu būdu. Bet šis projektas dar kartą įrodė, kad ir kokia padėtis bebūtų, draugystė ir noras būti kartu, visada nugalės!“


 

PAGALIAU SUSITIKOME!

Balandžio 26 dieną įvyko ilgai lauktas tarptautinio projekto ERASMUS + Robotic school of humanists renginys. Virtualioje aplinkoje susitiko Bulgarijos, Italijos, Lenkijos ir Lietuvos partnerių komandos. Susitikime dalyvavo apie 60 žmonių. Mūsų mokyklą atstovavo vienuolika 5 – 6 klasių mokinių ir keturios projektą moderuojančios mokytojos: projekto vadovė anglų kalbos mokytoja Laura Rakauskaitė, istorijos mokytoja Daiva Narmontienė, anglų kalbos mokytoja Kristina Liutkuvienė ir pradinių klasių mokytoja Vilija Gineitienė. Projekto dalyviai susipažino, pristatė savo šalis, mokyklas, pakvietė virtualiai  pasigrožėti savo šalių kraštovaizdžiu. Mokiniai aktyviai dalyvavo Kahoot žaidime. Džiaugėmės ir sveikinome 6b klasės mokinį Emilį Kračą, šiame žaidime parodžiusį geriausias žinias ir laimėjusį 1 vietą. Maloni žinia, kad mokiniai šio virtualaus susitikimo metu suspėjo užmegzti asmeninius ryšius, susirado draugų ir nuoširdžiai džiaugiasi atsiradusia galimybe artimiau pažinti vieni kitus. Nekantraudami laukiame kelionių ir „gyvų“ susitikimų.  


 

Erasmus+ projektų veikla

Šiais mokslo metais Erasmus+ projektinė veikla vyksta kiek kitaip nei įprasta. Visi laukia ir tikisi susitikimų gyvai, bet šiuo metu viskas organizuojama virtualiai. Projektų mokytojos palaiko ryšį ir reguliariai susitinka su projektų partneriais  iš skirtingų Europos šalių, aptaria veiklas ir ateities planus. Mūsų  mokyklos projektų komandų mokinai kūrė projektų  logo ir kartu su užsienio vaikais rinko labiausiai patikusį. Kūrė video prisistatymą ir jau pradeda ruoštis virtualiam susitikimui, kuriame dalyvaus visi mokiniai bei mokytojai. Laukia daug smagių pažinčių ir patirčių. 

Video pristaymo NUORODA.


 

Mūsų mokyklos video kanalas