Pavasaris su knyga

Pavasarėlis su knyga

Rekomenduojamų knygų sąrašas tėvams:

Knygos pavadinimas

Autorius

metai

Apibūdinimas

Išmintinga meilė

 

 

M. H. Pieper

W.J. Pieper

Leidimo metai: 2011

        Jautrumu paremta drausmės alternatyva, padėsianti jums tapti geresniais tėvais, o jūsų vaikams užaugti visaverčiais žmonėmis.

       Išmintinga meilė yra kantrumu bei rūpesčiu paremtas vaiko ugdymo kelias, kurį sukūrė ir išbandė vyro ir žmonos, mokslo daktarų Martos Heineman ir Viljamo J. Piperių „komanda“. Ši meilė tėvus moko matyti pasaulį vaiko akimis, kurios kiekvienoje vystymosi pakopoje į jį žvelgia vis kitaip. Išmintingai mylėti – reiškia puoselėti vaiko vidinės laimės jausmą, kuris geriau nei bet kas kitas užtikrina, kad vaikas augdamas išmoks kontroliuoti savo elgesį, bus atsakingas, pasitikintis savimi ir sugebės visapusiškai išplėtoti savo žmogiškąjį potencialą. Knygoje daug praktinių patarimų, psichologinių įžvalgų, pagrįstų išmintinga vaikų auklėjimo filosofija, pavyzdžių, kaip šeimoje sukurti palankią, tarpusavio prieraišumo kupiną atmosferą.

 

Kaip mylėti savo vaiką

 

 

D. R. CampbellLeidimo metai: 2011

       Vaikų auklėjimas yra sudėtingas uždavinys, todėl dauguma tėvų susiduria su dideliais sunkumais. Juos įveikti padės ši knyga, kurios tikslas – mokyti kryptingai dirbti norint sulaukti sėkmės auginant ir lavinant savo vaikus.

       Dr. Rosas Kempbelas atskleidžia jų emocinius poreikius ir pasiūlo tėvams būdų, kaip jie gali padėti savo vaikui pasijusti tikrai mylimam ir priimtam. Moko mylėti savo vaiką visomis ugdymo aplinkybėmis: nuo fizinio prisilietimo iki disciplinos, nuo pripažinimo iki dvasinio lavinimo.
       Autorius tėvų nesigaili, bet ir nesmerkia, o greičiau padeda būti kitokiais – kur kas pažangesniais ir sėkmingesniais tėvais, vykdant nuostabią, bet bauginančią savo užduotį. Besąlygiška meilė, vaiko pyktis, drausmė ir kiti klausimai knygoje nagrinėjami paprastai ir suprantamai, siekiant parodyti, kokio požiūrio į vaikų auginimą ir auklėjimą apskritai reikėtų laikytis.

 

Kaip tapti gerais tėvais

 

Dr. T. Gordon

Leidimo metai: 2009

       Vaikų atsakomybės ugdymo programa" bando tėvams atsakyti į nuolat kylančius klausimus:

 Kokį aš noriu matyti savo vaiką?

 Kokias jo savybes aš noriu ugdyti?

 Kada jį pagirti ir kada nubausti?

 Kodėl kartais mano vaikas elgiasi netinkamai?

 Kaip išspręsti konfliktines situacijas?

 Kiek kaip tėvas/mama esu atsakingas už vaiko auklėjimą? 

 Kodėl aš jo nesuprantu?

 Kodėl prarandu kontrolę?

 

Menas nustatyti ribas

 

B. Moestl

Leidimo metai: 2011

     Geras auklėjimas prasideda nuo pasirengimo būti sąžiningam su savimi bei savo vaiku ir nagrinėti tikrąsias gyvenimo tiesas. Aš negaliu ir nenoriu niekam patarinėti. Visa, ko jums tikrai reikia, jūs jau turite savyje. Tai reikia tik įsisąmoninti.“ Auklėjimas yra nuolat ugdomas gebėjimas. Įsiklausykite į save ir gerbkite savo vaiką, tada drauge atversite kelius į gyvenimą.

     B. Moestlis daugelį metų tyrinėjo Aziją, buvo kelionių po ją vadovas. Didžiulę įtaką jam padarė ilgalaikė viešnagė Šaolino vienuolyne, kur jis, gyvendamas kartu su vienuoliais, tyrinėjo jų mąstymą.

 

Mūsų mokyklos video kanalas